Gå til hovedinnhold Gå til søk

Resultater fra NNM i alpint 2022

Tett på 130 startende utøvere deltok på Nordnorsk Mesterskap i alpint 2022, for årsklassene U12 og eldre. I et nydelig vær med sol fra klar himmel og gnistrende forhold leverte Harstad Alpinklubb et meget godt arrangement.
Narvik Slalåmklubb deltok med 35 løpere og vi gratulerer dere alle som kom hjem både som nordnorske mestere, beste jente, beste gutt og alle med flott skikjøring, herlig skiglede, god sportsånd og fine premier i bagasjen.

En ekstra gratulasjon til Mia Roll Johnsen (U14) og Casper Kjølmoen (U14) som ble utnevnt til Beste jente og Beste gutt, basert på samlede resultater under NNM i alpint 2022!

RESULTATER NARVIK SLALÅMKLUBB:

SLALÅM fredag 11. mars
JENTER U12
3. plass Lykke Fagerli Eidstø
4. plass Mille Andreassen Olderøy
6. plass Helle Sandbakk

GUTTER U12
6. plass Marius Roll Johnsen
10. plass Martin Dahl Torgnes

JENTER U14
1. plass Mia Roll Johnsen
2. plass Thea Marie Torsteinsen
3. plass Hannah Hvalryg Søras
4. plass Celine Kjølmoen
9. plass Malin Bertine Berg Nilsen
11. plass Mathilda Carlsen Stokkedal
12. plass Vårin Evju
16. plass Molly Josefine Fagerli

GUTTER U14
1. plass Casper Kjølmoen
2. plass Trygve Lunde
3. plass August Andreassen Olderøy
7. plass Håvar Baustad

JENTER U16
1. plass Frida Solback Sund
6. plass Lone Amalie Solvin

GUTTER U16
1. plass Vebjørn Lund
6. plass Jakob Dreyer Holen

KVINNER U18
1. plass Mia Dreyer Holen

STORSLALÅM lørdag 12. mars
JENTER U12
3. plass Mille Andreassen Olderøy
5. plass Helle Sandbakk
8. plass Isabella Bari Bussoli

GUTTER U12
1. plass Marius Roll Johnsen
9. plass Martin Dahl Torgnes
15. plass Emil Andreas Gulbrandsen
17. plass Andreas Markusson Heitmann

JENTER U14
2. plass Mia Roll Johnsen
4. plass Hannah Hvalryg Sørås
5. plass Celine Kjølmoen
11. plass Vårin Evju
12. plass Thea Marie Torsteinsen
22. plass Celine Bussoli
23. plass Molly Josefine Fagerli
24. plass Malin Bertine Berg Nilsen
25. plass Mathilda Carlsen Stokkedal

GUTTER U14
1. plass Casper Kjølmoen
2. plass August Andreassen Olderøy
5. plass Håvar Baustad

JENTER U16
1. plass Frida Solback Sund
5. plass Lone Amalie Solvin

GUTTER U16
3. plass Vebjørn Lunde
5. plass Jakob Dreyer Holen

KVINNER U18
1. plass Mia Dreyer Holen

SUPER G søndag 13. mars
JENTER U12
3. plass Mille Andreassen
5. plass Helle Sandbakk
7. plass Lykke Fagerli Eidstø
8. plass Isabella Bussoli

GUTTER U12
11. plass Martin Dahl Torgnes
15. plass Andreas Markusson Heitmann
19. plass Emil Andreas Gulbrandsen

JENTER U14
2. plass Mia Roll Johnsen
3. plass Thea Marie Torsteinsen
4. plass Hannah Hvalryg Sørås
5. plass Celine Kjølmoen
16. plass Celine Bussoli
23. plass Malin Bertine Berg Nilsen
24. plass Molly Josefine Fagerli

GUTTER U14
1. plass Casper Kjølmoen
2. plass Trygve Lunde
3. plass August Andreassen Olderøy
5. plass Håvar Baustad

JENTER U16
4. plass Lone Amalie Solvin

GUTTER U16
1. plass Vebjørn Lunde
6. plass Jakob Dreyer Holen

KVINNER U18
1. plass Mia Dreyer Holen

 

 

Hovedsamarbeidspartnere