Gå til hovedinnhold Gå til søk

Barnas World Cup 2022

Foto | Marielle H. Pettersen

30-års jubilanten Barnas World Cup ble en super avslutning og satt et flott sportslig punktum på alpinsesongen 2021-2022.

Nestor og æresmedlem Alf Martin Solvin var en av klubbens pådrivere som for 30 år siden hadde ideen og gjennomføringsevnen til å starte opp det som den dag i dag er en stor sportslig begivenhet for både arrangør og deltagere.

Vi har gjennomført et godt arrangement, en god Løpermiddag med underholdning og flotte premieseremonier.

Under årets arrangement deltok tett på 190 løpere på vårens vakreste alpinfest i Narvikfjellet, både i utfordrende snøvær på fredag til lørdag og søndag da værgudene spilte på lag med både små og store alpinister og vår trofaste dugnadsgjeng. Deltagerrekorden i nyere er tid er 240 – 250 deltagere, og det er gledelig å se at etter 2 år med Corona, nærmer vi oss sakte, men sikkert dette tallet.

Ekstra gledelig er det at alpinklubber fra store deler av landet deltok samt våre svenske naboer fra Kiruna.

Vi retter en stor takk til alle løpere, trener, lagleder og foreldre som tok turen til Narvik og bidro i god sportslig ånd. Det er alltid hyggelig å stifte nye bekjentskaper i den store alpinfamilien.

Deltagende alpinklubber:

 • Ankenes Alpinklubb
 • Bodø Alpinklubb
 • Bærums Skiklubb
 • Finnsnes Skiklubb
 • Harstad Alpinklubb
 • Heming IL
 • Kiruna BK
 • Lommedalen IL
 • Mosjøen Slalåmklubb
 • Rælingen Skiklubb
 • Sortland Alpinklubb
 • Svolvær Alpinklubb
 • Tromsø Alpinklubb og
 • Ullensaker Skiklubb

U12 og eldre:
Under Barnas World Cup ble det konkurrert i følgende disipliner i årsklassene U12 og eldre: Slalåm, Storslalåm og Super-G. Vi gratulerer alle løperne med pallplasser og fine sportslige prestasjoner. En ekstra honnør går til Vebjørn Lunde i U16, som disket seg selv, etter å ha kjørt feil i en port i fredags slalåm – det står det respekt av  og viser god sportsånd!

Offisielle resultat- og deltagerlister finner du HER

Totalcupen
Under Barnas World Cup kåres det vinnere i Totalcupen, der poengsystemet er basert på World Cup-poengberegning og gjelder kun de eldste årsklassene.

 • Beste jente (årsklassene U14/U16)
 • Beste gutt (årsklassene U14/U16)
 • Beste klubb ( årsklassene U12-U14-U16)

Poengberegningsskjema finner du HER 

Vi gratulerer!

 • Beste jente:
  Stine Klaussen, Harstad Alpinklubb 
  (totalt 240 points – SL, GS og SG)
 • Beste gutt:
  Linus S. Bjørgaas, Svolvær Alpinklubb (totalt 260 points – SL, GS og SG)

Beste klubb:

 1. Narvik Slalåmklubb – 3171 points (1. napp i ny vandrepokal)
 2. Tromsø Alpinklubb – 1301 points
 3. Svolvær Alpinklubb – 1084 points

U10-U9-U8:
De yngste løperne kjørte storslalåm i Familiebakken både lørdag og søndag og her var det et yrende liv og herlig atmosfære med mye skiglede og glade barn fra 4 år og opp til 10 år.
Det er betryggende å se at det rekrutteres godt i alpinmiljøene.

Vi gleder oss allerede til ny sesong, tren godt i sommer og ha det gøy, så ses vi om ikke så altfor lenge!

Vinner av Totalcupen | Beste klubb 2022 | 1. plass Narvik Slalåmklubb | 2. plass Tromsø Alpinklubb | 3. plass Svolvær Alpinklubb

Tusen, tusen takk til alle frivillige, nye og trofaste!

I år som alle andre år, kan vi ikke få takket nok til alle som hjelper oss under våre rennarrangement.

Vi retter vi en stor takk til TD, dommere, løypesettere, gjeste-funksjonærer fra Mosjøen, Sortland og Svolvær og ikke minst klubbens eget mannskap og funksjonærer, bakkemannskap, fotografer, kakebakere, kafevakter, grillmestere, husstyret, speakere, tidtakere, portdommerstaben, løypesettere, skliere, malere, flaggheisere, logistikkansvarlig, andre arrangement, sekretariat, premiekomite, rennkontor og alle klubbens foreldre, trenere, oppmenn og andre gode medhjelpere for et fantastisk dugnadsarbeid dere bidrar med for den nordnorske og nordsvenske alpinfamilien.

Vi er avhengig av alle dere frivillige som stiller opp (pluss mange, mange flere) for å jobbe frem et godt sportslig Barnas World Cup, – uten dere hadde ikke dette blitt slik vi alle ønsker at det skal være – et flott og sportslig godt alpint arrangement!

Narvik Slalåmklubb retter også en stor takk til ‪Narvikfjellet for godt samarbeid og meget bra preparerte renntrasèer, vi vet at det ligger mange timers arbeid bak dette – forholdene var strøkne!

Igjen – tusen takk alle sammen!

Vi gleder oss allerede til ny sesong, tren godt i sommer og ha det gøy, så ses vi om ikke så altfor lenge!

Sportslig hilsen Rennkomiteen BWC 2022

 

Hovedsamarbeidspartnere

Samarbeidspartnere